Wieczorowe suknie dla puszystych

Długie suknie noszone były przez kobiety przez całe wieki, dopiero w XX wieku, po wielkiej rewolucji zawdzięczanej słynnej Coco Chanel powoli zostawały zastępowane krótszymi modelami. W dzisiejszych czasach kobiety mogą bez obaw nosić sukienki bardzo krótkie, o ile pozwala im na to figura, jednakże długie suknie na pewne okazje nadal pozostają niezmiennie modne.

Kreacje maxi to przede wszystkim idealny wybór na wesele, różnego rodzaju bale czy eleganckie bankiety, choć dużą popularnością cieszą się również długie kolorowe sukienki na lato. Długa suknia wieczorowa to kwintesencja kobiecości, której niewątpliwa zaletą jest fakt, iż może ona doskonale zamaskować mankamenty sylwetki, takie jak niezgrabne nogi czy szerokie uda. Jest to więc idealny wybór dla pań o bujnych kształtach.

Kobiety noszące duże rozmiary ubrań bardzo często decydują się na eleganckie suknie do ziemi, gdyż optycznie wydłużają i wyszczuplają one sylwetkę. W zbyt krótkiej sukience żadna z pań z nadwagą nie będzie na pewno wyglądała korzystnie, dlatego dłuższe modele są w takich wypadkach najlepszym, najbezpieczniejszym wyborem. Oczywiście nie oznacza to, że kobiety o krągłych kształtach muszą wszystko zakrywać i wyglądać w swoich kreacjach jak w bezkształtnych workach. Długie suknie wieczorowe mogą mieć bowiem piękne i ciekawe fasony.

Jeśli wybieramy długa kreacje wieczorową, aby ukryć dużą pupę czy masywne nogi, możemy za to pokazać plecy, ramiona czy dekolt – panie z nadwagą najczęściej mogą poszczycić się bujnym biustem, co niewątpliwie jest ich dużym atutem, warto go więc odpowiednio wyeksponować. Suknie tego typu mogą mieć różnego kształtu dekolt – okrągły, w serek czy z tak zwaną „wodą”, mogą być także wiązane na szyi seksownie eksponując ramiona.

Długie suknie wyjściowe dla pań puszystych szyte są z różnego rodzaju tkanin w wielu kolorach, jednak zdecydowanie najlepszym wyborem są kreacje w ciemnych kolorach z matowych tkanin. Zawsze eleganckim kolorem jest czerń, do tego optycznie wyszczupla, a ponadto pasuje do wszystkich innych kolorów, więc można łączyć ją z bezpiecznie z kolorowymi dodatkami, takimi jak pasek, buty, torebka czy biżuteria. Kobiety o bujnych kształtach powinny natomiast unikać długich sukni z połyskujących i jasnych tkanin, gdyż wizualnie dodają one kilogramów, a także nadmiaru zdobień. Najlepsza kreacja wieczorowa to suknia prosta i elegancka.