Stylowe kostiumy i wizytowe garsonki dla starszych pań z nadwagą

Wiele kobiet lubi ubierać się pięknie i elegancko na co dzień, niektóre z nas tylko od święta, gdy zdarza się okazja, kiedy nie wypada zaprezentować się w swobodnym czy sportowym stroju. Do takich sytuacji należą różnego rodzaju przyjęcia rodzinne, jak komunie, imieniny czy chrzciny, ale także wesela czy spotkania biznesowe. Szczupłe i zgrabne kobiety mają ogromny wybór kreacji na takie okazje, choć przy wyborze trzeba brać pod uwagę oczywiście takie kwestie jak typ figury czy też wiek. Kobietom noszącym duże rozmiary o wiele trudniej jest znaleźć idealny dla siebie strój, musi on bowiem odwracać uwagę czy też ukrywać mankamenty sylwetki.

Wybór eleganckich sukienek dla pań o krągłych kształtach jest także dość duży, jednakże sukienka nie zawsze jest dobrym wyborem dla starszej pani z nadwagą? Jak więc dobrać idealny strój na eleganckie okazje dla pulchnej kobiety w starszym wieku? Co wybrać zamiast sukienki?

Doskonałym wyborem dla starszych kobiet są różnego rodzaju kostiumy i garsonki. Przyjęło się, że taki typ ubrań jest odpowiedni do pracy w biurze czy urzędzie albo też na spotkania biznesowe. Nie mniej jednak jego prostota i elegancja sprawia, że każda kobieta wygląda w nim korzystnie, również będąc osobą starszą, noszącą większe rozmiary ubrań.

Garsonka czy też kostium jest dwuczęściowym strojem damskim, który składa się z żakietu oraz spodni lub spódnicy, jednakże dla starszych pań puszystych bardziej korzystne sa spódnice. Aby jednak prezentowały się one w takim stroju jak najlepiej, podobnie jak w przypadku sukienek, trzeba taką garsonkę odpowiednio dobrać do figury, co pozwoli ukryć mankamenty sylwetki, na przykład zbędne kilogramy.

Przede wszystkim kostium dla starszej kobiety powinien mieć odpowiedni kolor. Najbardziej odpowiednie są garsonki utrzymane w stonowanych kolorach – odcieniach beżu, brązu, szarości, ale zawsze sprawdzi się też elegancka czerń kostiumu, ładnie komponująca się na przykład z białą bluzką. Starsze panie powinny unikać krzykliwych kolorów, takich jak róż, jaskrawa zieleń czy ostra czerwień, niezbyt korzystne są także wzorzyste modele, niepotrzebnie przyciągające uwagę. Bezpiecznym rozwiązaniem są jednakże kostiumy w delikatne, pionowe prążki, gdyż optycznie wyszczuplają sylwetkę.

Kostium dla starszej pani będzie prezentował się najlepiej, jeśli będzie uszyty z wysokiej jakości materiału, na przykład z bawełny, wełny, albo z jedwabnego jerseyu. Jeśli chodzi o fason, żakiety mogą mieć różną długość, niektóre są bardzo krótkie, ale te sa odpowiednie jedynie dla młodych i szczupłych kobiet. Korpulentne panie w starszym wieku powinny wybierać dłuższe fasony, podobnie zresztą jak w przypadku spódnic – spódnica nie powinna być na pewno krótsza niż do kolana, a najlepiej aby sięgała nieco poniżej kolana lub do połowy łydki. Taka długość nie tylko ukryje niezbyt już zgrabne w starszym wieku nogi, ale i wyszczupli sylwetkę. Jeśli chodzi o fason spódnicy, najlepiej wybierać proste albo lekko rozszerzające się ku dołowi modele. Cały kostium nie powinien być ponadto ani zbyt obszerny, ani zbyt obcisły